Key figures consolidat Grup   
 201620172018
milioane lei   
Venituri398.788.273422.270.070804.969.897
Rezultat din exploatare46.592.70224.227.45335.394.539
EBITDA61.347.00042.112.24565.183.722
Profitul exercitiului financiar39.416.17118.569.33623.104.343
    
Numar de actiuni472.970.474699.701.5581.070.245.274
Profit pe actiune0,080,030,02
Dividende platite6.892.0379.764.56010.558.885
    
Numerar din activitatea de exploatare44.016.31711.837.9246.081.205
    
Investitii13.194.669112.648.13736.187.946
    
Active imobilizate157.570.491248.913.444269.925.251
Capital de lucru76.666.34056.797.38668.987.783
Capitaluri proprii216.923.646224.743.737260.033.677